Центр комерційного права розпочав навчання осіб, що готуються працювати приватними виконавцями

«Влучно, чітко, інформативно та корисно», - так учасники охарактеризували семінар-практикум для осіб, які готуються працювати приватними виконавцями, організованийЦентром спільно з Міністерством юстиції України.

Захід зібрав понад 70 учасників, які першими отримали знання, що допоможуть їм опанувати майбутню професію. Першого дня доповідачі семінару ознайомили учасників з основами майбутньої професії. Зокрема, експерт Центру Ігор Ніколаєв розповів про статус приватного виконавця (далі – ПВ) та принципи його діяльності. У своєму виступі він наголосив, що дуже важливо усвідомлювати, що професія приватного виконавця матиме публічний статус, тому ПВ зобов’язані вживати всіх необхідних заходів для запобігання та усунення конфлікту інтересів. Майбутні представники нової професії повинні усвідомлювати, що їхнє головне завдання – не отримання прибутку, а своєчасне, повне та неупереджене примусове виконання судових рішень, за яке вони і отримуватимуть справедливу винагороду.

first.jpg

Детальний огляд  запобігання корупції та конфлікту інтересів у діяльності приватного виконавця у своїй доповіді зробив Олександр Вінніков, експерт з питань запобігання та протидії корупції. За словами учасника семінару адвоката АО «Адвокатська компанія "Наталія Субота і партнери» Андрія Нечипоренко, це дозволило більш широко поглянути на питання діяльності приватного виконавця та усвідомити, які «підводні течії» чекають на представників цієї професії. Великий інтерес у учасників викликав виступ директора Українського центру медіації Галини Єрьоменко. Вона розповіла про інструменти медіації, які ПВ зможуть використовувати для того, щоб повною мірою задовольнити інтереси як кредитора, так і боржника.

Про умови навчання майбутніх приватних виконавців розповів перший заступник директора Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України Дмитро Журавльов. Зокрема, він повідомив, що навчальна програма для осіб, які готуються стати приватними виконавцями, вже готова і найближчим часом має бути узгоджена Міністерством юстиції. Триватиме навчання один місяць, після чого потрібно буде скласти кваліфікаційний іспит, який буде проводитись у формі автоматизованого анонімного тестування. Про початок прийому заявок на навчання буде офіційно повідомлено на сайті Інституту.  Крім того, пан Журавльов розповів як організувати офіс приватного виконавця та налагодити його щоденну роботу.

Експерт з виконавчого провадження Олексій Соломко у своїй доповіді ознайомив учасників з особливостями виконавчого провадження, а також розповів, на яке майно може бути звернено стягнення, як накладати арешт на майно, а також забезпечити його вилучення та збереження. А директор державного підприємства «СЕТАМ» Міністерства юстиції України Віктор Вишньов розповів про правила реалізації майна боржника через електронний аукціон, а також як забезпечити продаж майна за найвищою ціною. Зокрема, доповідач звернув увагу на те, що не останню роль у цьому відіграє коректний та детальний опис виставленого на продаж товару. Тому потрібно вказувати не лише вид та вартість майна, але і його стан, розміри, призначення, переваги тощо.

Другий день семінару проходив у ДП «Національні інформаційні системи», де учасники ознайомились з роботою Єдиних державних реєстрів та мали можливість потренуватись у складанні автоматизованого анонімного тестування.

В цілому, семінар-практикум став справжнім вступом до професії приватного виконавця.Директор ЦентруВалентина Данішевська відзначила, що отримані знання допоможуть учасникам відповісти на надзвичайно важливі питання: «Чому я хочу стати приватним виконавцем? І чи готовий я для цього?».

Відгуки учасників семінару:

Боєр Володимир, голова Агенції виконання судових рішень: «Тема запровадження інституту приватних виконавців набула популярності в останні два роки. За цей час різними організаціями було проведено величезну кількість заходів. Але можу сказати зі 100% впевненістю, що саме цей семінар-практикум був максимально інформативний та організований на найвищому рівні. Не було «пустих» теоретичних дискусій, натомість всі знання, які за ці два дні отримали учасники, дали чіткий орієнтир для подальшого опанування професії.  А ще стало зрозуміло, що колектори точно не зможуть стати приватними виконавцями, оскільки у них не вистачить знань та досвіду для того, щоб скласти кваліфікаційний іспит. Тому що вимоги до знань майбутніх приватних виконавців досить високі. І це дуже добре, адже це означає, що майбутні приватні виконавці дійсно будуть висококласними професіоналами».

Костянтин Мельниченко, заступник генерального директора ТОВ «М. К. ГРУП»:  «Семінар був надзвичайно корисним.  Стало зрозуміло, що приватний виконавець матиме величезну відповідальність перед суспільством та державою. Відзначив для себе, що потрібно повторити велику кількість нормативних документів, щоб опанувати нову професію. Зараз я займаюсь приватною юридичною практикою і, зокрема, правовим супроводом виконання судових рішень. Але впевнений, що з появою на ринку приватних виконавців потреба у такому виді діяльності відпаде».

Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н. : «Хочу висловити подяку Благодійній організації «Центр комерційного права» за проведений в Києві 19-20 жовтня 2016 р. семінар-практикум для осіб, які готуються працювати приватними виконавцями.

Небюджетна система примусового виконання має низку переваг. Найголовніша з них – мотивація приватного виконавця на повне та своєчасне виконання судового рішення, оскільки саме від повноти виконання залежатиме винагорода, яку він отримає.

Яким бути новому інституту в нашій країні – не в останню чергу залежить від тих осіб, які виявлять намір прийти у цю непросту та нелегку професію. Саме на юристів, які мають намір зайнятися приватною виконавчою діяльністю і був розрахований зазначений семінар. Його учасники обговорили нову редакцію Закону України «Про виконавче провадження», питання конфлікту інтересів в діяльності приватного виконавця, особливості реалізації майна боржників, організацію навчання майбутніх приватних виконавців.  На другий день семінару учасники мали нагоду на практиці ознайомитися з роботою реєстрів, з якими будуть працювати майбутні приватні виконавці.  Прощаючись з організаторами заходу, майбутні приватні виконавці висловили сподівання на продовження співпраці з Центром комерційного права та подальшої підтримки Центром дуже важливої для країни реформи у сфері виконання судових рішень».

Наступний семінар-практикум для осіб, що готуються  працювати приватними виконавцями відбудеться у місті Дніпрі 14-15 грудня 2016 року. Зареєструватись на захід можна за посиланням.