ДОСЛІДЖЕННЯ «Підходи до вибору оптимальної моделі: оплати послуг і відшкодування витрат арбітражного керуючого, організації оцінки майна боржника»

Більш ніж десятирічний період застосування в Україні Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» виявив ряд гострих проблем регулювання сфери неплатоспроможності. До них, зокрема, належать встановлені Законом системи оплати послуг і відшкодування витрат арбітражних керуючих, а також організація оцінки майна боржника. Застосування цих систем не тільки неефективне, але й призводить до значних негативних результатів. Серед них – затягування часу і збільшення вартості процедур вирішення проблем неплатоспроможності підприємств, низький рівень відшкодування боргів кредиторам. Для даної сфери характерне масове розповсюдження тіньових домовленостей. Професія арбітражних керуючих починає втрачати репутацію і довіру суспільства. Серед основних питань, що розглядаються у дослідженні:

  1. зміна статусу арбітражних керуючих. Для арбітражних керуючих доцільно обрати статус суб’єкта незалежної професійної діяльності. Поряд зі зміною статусу необхідно відбудувати та вдосконалити регуляторні системи, притаманні конструкції незалежної професійної діяльності (доступ до професії, професійний контроль з боку саморегулюючих організацій, страхування професійних ризиків, державний контроль)
  2. винайдення оптимального механізму оплати послуг арбітражних керуючих. Виплата має здійснюватися у двох формах: поточній і додатковій. Поточна оплата – фіксована, невелика частина доходів, яку одержує арбітражний керуючий за результати своєї діяльності. Додаткова оплата, що формує основне «тіло» доходів конкурсних керуючих, має зацікавити у скороченні часу процедури банкрутства і збільшенні розміру відшкодування боргів.
  3. відшкодування витрат арбітражного керуючого. Витрати на т.зв. утримання офісу (транспортні витрати, зв’язок, оренду обладнання, канцелярські витрати та ін..) пропонується відшкодовувати за рахунок оплати послуг арбітражного управляючого. В той час як витрати на реалізацію процесу (судові витрати, банківські послуги, державна реєстрація та ін..), а також витрати на залучення додаткових спеціалістів (аудиторів, бухгалтерів, спеціалістів із оцінки тощо) мають відшкодовуватися окремо.

 

Attachments:
Download this file (Оплата послуг арбітражного керуючого.pdf)Оплата послуг арбітражного керуючого.pdf[Оплата послуг арбітражного керуючого]514 kB